Steinberg prezentuje Halion 5 i Halion Sonic 2

1de5514334Firma Steinberg znana jest w środowisku muzycznym głównie za sprawą dwóch programów: Cubase i Nuendo. Należy jednak pamiętać, że katalog jej produktów jest dużo bardziej obszerny. Znajduje się w nim również całkiem pokaźna kolekcja wirtualnych efektów i instrumentów. W jej skład wchodzi całkiem ciekawy duet: Halion i Halion Sonic. Obie wtyczki doczekały się niedawno nowych, usprawnionych wersji oznaczonych odpowiednio numerami 5 i 2. Przyjrzyjmy się więc zmianom jakie zaszły w najnowszych edycjach.

Najwięcej zyskał bez wątpienia Halion 5, który coraz bardziej oddala się od wizerunku tradycyjnego samplera w kierunku potężnego kombajnu do kreacji brzmienia. Nowa wersja doczekała się w końcu funkcji syntezy granularnej. Dodano też całkiem nowy tryb cięcia sampli. Całkowicie przemodelowano edytor fraz FlexPhraser oraz dodano dwa nowe moduły MIDI (MIDI Player i Drum Player). Wisienkę na torcie stanowi 9 nowych efektów i nowa biblioteka gotowych instrumentów. Na tym tle dość kiepsko prezentuje się nowa wersja Halion Sonic, w której zmiany ograniczyły się do nowych instrumentów i efektów, oraz przemodelowanego FlexPhraser.

Więcej informacji na temat obu wtyczek znajdziecie na oficjalnych stronach produktów (Halion 5, Halion Sonic 2). Ceny sugerowane przez producenta wynoszą odpowiednio 349 i 249 euro.