Halcyon Sky – kolejna paczka brzmień dla Maschine 2.0

Halcyon SkyFirma Native Instruments nie próżnuje. Pierwsza paczka brzmień dla Maschine 2.0 ukazała się niewiele ponad dwa tygodnie po premierze samej aktualizacji, a już dziś do sprzedaży trafiło kolejne rozszerzenie, noszące tytuł Halcyon Sky. Tym razem specjaliści z Native Instruments postanowili skupić się na łagodniejszej stronie muzyki elektronicznej.

W Halcyon Sky usłyszymy więc dużo ambientowych plam dźwiękowych, samplowanych akustycznych instrumentów i specyficznych brzmień perkusji. W skład całego zestawu wchodzi: 7 gotowych projektów, 50 zestawów sampli, 34 presety dla Drum Synth, 37 presetów Massive i, po raz pierwszy w historii Maschine, 10 presetów dla Reaktor Prism. O dziwo brak tutaj zestawu gotowych patternów rytmicznych, który, o ile mnie pamięć nie myli, znaleźć można było w każdym z poprzednich rozszerzeń bibliotek Maschine. Wydaje mi się jednak, że raczej nie znajdzie się zbyt wiele osób narzekających na ten konkretny ubytek.

Paczka Halcyon Sky kosztuje obecnie 49 euro i można ją nabyć na oficjalnej stronie produktu, gdzie znajdziecie również kilka przykładowych utworów stworzonych za pomocą brzmień pochodzących z tego rozszerzenia. Należy jednak pamiętać, że do poprawnego działania wymaga ona oprogramowania Maschine w wersji 2.0 lub wyższej.