Google zaprasza na wirtualną wycieczkę po legendarnym studiu Abbey Road

Abbey RoadWiększość z was kojarzy zapewne projekt Google Street View, pozwalający na wirtualne spacery po ulicach wybranych miast całego świata. Teraz gigant z Mountain View postanowił wykorzystać stojącą za nim technologię by umożliwić nam zwiedzenie jednego z najważniejszych miejsc w historii współczesnej muzyki rozrywkowej. 

Abbey Road Studios, bo o nim tutaj oczywiście mowa, to legendarne londyńskie studio nagraniowe, w którego „skromnych” progach gościli tacy artyści jak The Beatles, Pink Floyd czy Deep Purple. To właśnie tam powstały tak kultowe i ponadczasowe albumy jak The Dark Side of the Moon, Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band czy oczywiście Abbey Road, oraz partie orkiestry w ścieżkach dźwiękowych do czterech filmów z serii Gwiezdne Wojny i trylogii Władca Pierścieni. Wirtualny spacer po pomieszczeniach Abbey Road pozwala nam nie tylko obejrzeć jak studio wygląda od środka, ale też poczytać (a czasem również posłuchać) trochę o jego historii, budowie i wykorzystywanych w nim urządzeniach, obejrzeć archiwalne zdjęcia i filmy z sesji nagraniowych a nawet podejrzeć Londyńską Orkiestrę Symfoniczną podczas pracy, rozglądając się przy tym swobodnie jak we wspomnianym wcześniej Google Street View. Całość uzupełnia kilka interaktywnych „wyzwań”, w których musimy np. odpowiednio ustawić głośność czterech ścieżek tak by uzyskać miks jak najbardziej zbliżony do oryginalnego.

By rozpocząć wirtualną wycieczkę po studiu Abbey Road wystarczy odpalić poniższe nagranie i postępować według zawartych w nim instrukcji, lub po prostu kliknąć tutaj.