Go2 – nowy wirtualny syntezator od Roba Papena

Rob Papen to pochodzący z Holandii muzyk, sound designer i projektant wirtualnych syntezatorów. Wczoraj zaprezentował on swój najnowszy produkt tego typu, noszący nazwę Go2.

W odróżnieniu od większości poprzednich syntezatorów Papena, które zwykle charakteryzowały się wysoką złożonością, Go2 stawia przede wszystkim na prostotę obsługi. Instrument ten oferuje dość standardowy zestaw narzędzi do kształtowania brzmienia, wśród których znajdziemy m.in. filtry, wzmacniacz, obwiednie ADSR (jedną sterującą wzmacniaczem, drugą mogącą sterować wybranymi przez nas parametrami), LFO, matrycę modulacji, wbudowane efekty i arpeggiator. Jedynym elementem odbiegającym nieco od ogólnie przyjętych standardów jest sekcja oscylatorów, pozwalająca w ciekawy sposób mieszać ze sobą fale o różnych kształtach. Prostota przejawia się tu też w interfejsie użytkownika. Wszystkie elementy syntezatora umieszczono na głównym panelu, co znacznie ułatwia naukę obsługi wtyczki.

Syntezator Go2 dostępny jest w formatach VST, AU i AAX. Jego aktualna cena wynosi 49 euro. Można go kupić na oficjalnej stronie producenta, skąd można też pobrać darmową wersję demonstracyjną.