GMX Pro – Nowy hybrydowy kontroler od Gemini

Firma Gemini raczej nie była nigdy kojarzona z kontrolerami MIDI. Oczywiście posiadają w swojej ofercie kilka modeli, jednak niewiele z nich dobija chociażby do rangi „sprzętu średniej klasy”. Sytuacja ta może jednak już niedługo ulec zmianie za sprawą zapowiedzianego dziś GMX Pro, będącego hybrydą kontrolera MIDI i odtwarzacza USB. Sprawdźmy więc czym Gemini będzie walczyć o klienta w 2013 roku.

Najważniejszą cechą GMX Pro jest właśnie możliwość odtwarzania muzyki z pamięci przenośnej podłączanej przez USB. Po pierwsze stanowi to świetne zabezpieczenie na wypadek awarii laptopa. Po drugie, uważam, że warto raz na jakiś czas oderwać się od komputerowego oprogramowania, bo człowiek pozbawiony ułatwień uczy się dużo szybciej. No i oczywiście zawsze lepiej jest mieć więcej możliwości niż mniej.

Projektanci z firmy Gemini podczas prac nad GMX Pro postanowili powrócić do tradycyjnych rozwiązań. Wszystkie kontrolki decków ustawione są niesymetrycznie, dzięki czemu przypominają one dwa klasyczne odtwarzacze ustawione po bokach miksera. Wrażenie to potęgują dwa wyświetlacze (niestety, nie wiadomo jak będzie wyglądała ich integracja z software), dość duże koła Jog i pełnowymiarowe pitchfadery. Podsumowując: GMX Pro prezentuje sie jako idealne urządzenie dla tych którzy chcą rozpocząć przygodę z kontrolerami MIDI zachowując jednocześnie swoje przyzwyczajenia z Cd-Playerów.

GMX Pro trafi do sprzedaży najprawdopodobniej w kwietniu tego roku. W zestawie oprócz samego kontrolera znajdziemy programy Virtual DJ LE oraz VCASE (który będzie najprawdopodobniej służył do zarządzania muzyką w pamięci przenośnej). Oczywiście kontroler ten będzie współpracował również z każdym oprogramowaniem obsługującym standard MIDI. Niestety nie znamy jeszcze ceny tego urządzenia.