G4V: Kolejna nowość od firmy Gemini

Ledwie wczoraj firma Gemini zapowiedziała nowy, całkiem interesujący kontroler/player GMX Pro, a już dziś możemy rzucić okiem na ich kolejną propozycję. G4V, bo taką nazwę nosi rzeczony kontroler, już na pierwszy rzut oka przypomina produkt innej firmy który niedawno trafił na rynek. Cóż, podobno naśladownictwo jest najwyższą formą pochlebstwa. Czy jednak G4V może zaoferować potencjalnemu użytkownikowi coś po za podobieństwem do bardziej znanego konkurenta ?

Przyjrzyjmy się mu bliżej. G4V to kontroler służący do obsługi czterech wirtualnych decków z wbudowanym interface’m dźwiękowym. Niestety, nic nie wskazuje na to, że będzie można wykorzystywać go jako samodzielny mixer (producent wspomina tylko o wejściu mikrofonowym i wejściu aux). Prezentuje on typ „dużego kontrolera”. Mamy tu więc duże czułe na dotyk koła Jog, długie pitchfadery, szesnaście sporych padów (które producent określa mianem „wielofunkcyjne”, chociaż nie zdradza czy znajdą się dla nich zastosowania inne od oczywistych) no i oczywiście pełnowymiarową sekcję miksera. Czyli wszystko jest na swoim miejscu, ale rewelacji brak.

W gruncie rzeczy jedyna szansa na wzbudzenie zainteresowania klientów (a raczej jednej konkretnej grupy) to atrakcyjna cena i pełna integracja z nadchodzącym Virtual Dj 8 (kontroler sprzedawany będzie z programem Virtual DJ LE). Niestety, na tle bardzo ciekawego GMX Pro druga propozycja firmy Gemini wypada po prostu słabo.