Forbes prezentuje ranking najlepiej zarabiających DJ-ów 2017

Magazyn Forbes jak co roku opublikował listę najlepiej zarabiających DJ-ów. Tegoroczna edycja rankingu nie przyniosła jednak zbyt wielu zaskoczeń. 

Pierwsze miejsce po raz piąty z rzędu zajął Calvin Harris, którego roczne zarobki szacowane są na 48,5 milionów dolarów. Miejsca na podium zajęli również Tiësto ($39 mln) oraz duet The Chainsmokers ($38 mln). Według szacunków magazynu Forbes DJ-e uwzględnieni w rankingu w ciągu ostatnich 12 miesięcy zarobili łącznie 298 milionów dolarów – niemal 30 milionów więcej, niż w poprzednim roku. Warto jednak pamiętać o tym, że Forbes bierze pod uwagę również pieniądze nie pochodzące z działalności artystycznej, czyli np. zyski z kontraktów reklamowych i działalności gospodarczych. Pełen ranking prezentuje się następująco:

10. Zedd ($19 mln)
9. Martin Garrix ($19,5 mln)
8. Marshmello ($21 mln)
7. David Guetta ($25 mln)
6. Diplo ($28,5 mln)
5. Steve Aoki ($29,5 mln)
4. Skrillex ($30 mln)
3. The Chainsmokers ($38 mln)
2. Tiësto ($39 mln)
1. Calvin Harris ($48,5 mln)

Osoby pamiętające poprzednie edycje rankingu z pewnością zdążyły już zauważyć, że od kilku lat pojawiają się w nim praktycznie te same nazwiska i pseudonimy. Jedynymi nowymi artystami w tegorocznym zestawieniu są The Chainsmokers i Marshmello. Z rankingu zniknęli natomiast tacy artyści jak Avicii (który w 2016 ogłosił zawieszenie działalności scenicznej z powodu problemów zdrowotnych), Kaskade i Afrojack.