FL Studio 20.7 – skrypty MIDI i nowe narzędzia do tworzenia wizualizacji

Jedną z największych zalet programu FL Studio jest to, iż kupując go otrzymujemy gwarancję dożywotnich darmowych aktualizacji. Niedawno udostępniono jego kolejną wersję, oznaczoną numerem 20.7, przynoszącą ze sobą kilka naprawdę sporych usprawnień.

FL Studio 20.7 oferuje wbudowane narzędzia do tworzenia i edycji skryptów MIDI, pozwalających użytkownikom zmienić sposób, w jaki program reaguje na komunikaty wysyłane przez sprzętowe kontrolery. Wymaga to oczywiście pewnych umiejętności programistycznych, jednak daje o wiele większe możliwości niż zwykłe mapowanie MIDI. Kolejnym ciekawym usprawnieniem jest nowa wersja narzędzia do tworzenia wizualizacji ZGameEditor Visualizer, oferująca nowy uproszczony kreator pozwalający w szybki i łatwy sposób stworzyć z gotowych elementów prosty wideoklip do naszej muzyki, przystosowany do publikacji w serwisie YouTube i portalach społecznościowych. Bardzo ciekawie prezentuje się też nowe narzędzie VFX Envelope, ułatwiające automatyzację parametrów poszczególnych nut w sekwencerze. Oprócz tego FL Studio 20.7 wprowadza też szereg innych pomniejszych zmian i usprawnień, a także naprawia niektóre z błędów występujących w poprzednich edycjach.

Aktualizacja do wersji 20.7 jest dostępna za darmo dla wszystkich użytkowników programu. Pełną listę wprowadzonych w niej zmian znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Image Line.