Image-Line prezentuje FL Studio 12 Beta

FL Studio 12 BetaJuż w okolicach premiery programu FL Studio 11 wiadomo było, że to właśnie jego następca będzie mógł poszczycić się mianem najbardziej rewolucyjnej odsłony w historii serii. Twórcy aplikacji zapowiedzieli wtedy bowiem, że jej następna wersja wyposażona zostanie w zupełnie nowy, w pełni skalowalny interface użytkownika, co wymagało będzie stworzenia sporej części kodu zupełnie od podstaw. Użytkownicy aktualnej wersji programu już od jakiegoś czasu mogli testować wersję Beta „dwunastki”. Teraz zaś doczekała się ona oficjalnej prezentacji w postaci nagrania w serwisie Youtube.

Trzeba przyznać, że nowa szata graficzna może początkowo nieco razić osoby, które przez ostatnie kilka lat zdążyły się przyzwyczaić do „tradycyjnego” wyglądu swojego ulubionego D.A.W, jednak możliwość swobodnego dostosowywania wielkości interfejsu do rozmiarów ekranu na którym jest wyświetlany z pewnością zrekompensuje ten mały „szok estetyczny”. Warto też zaznaczyć, że nowy interface zaprojektowany został tak, by lepiej korzystać z możliwości ekranów dotykowych, co widać wyraźnie np. w sekcji miksera czy możliwości korzystania z ekranowej klawiatury. Oczywiście zakres zmian nie ogranicza się jedynie do wyglądu programu. FL Studio 12 wprowadzi również kilka usprawnień, takich jak chociażby przemodelowaną sekcję miksera, bardziej rozbudowaną obsługę kanałów czy unowocześnione wersje wtyczek znanych z poprzednich edycji.

Oficjalna data premiery FL Studio 12 nie jest jeszcze niestety znana. Wiadomo za to, że posiadacze poprzedniej wersji zgodnie z tradycją będą mogli pobrać „dwunastkę” za darmo.