FL Studio 12.5 już dostępne

FL Studio to obecnie jeden z najpopularniejszych programów typu DAW. W ubiegłym tygodniu doczekał się on kolejnej darmowej aktualizacji, wprowadzającej kilka przydatnych usprawnień.

Wśród nowości wprowadzonych w wersji 12.5 na szczególną uwagę zasługuje Picker Panel – proste narzędzie pozwalające na szybkie przeglądanie i zarządzanie elementami wchodzącymi w skład projektu (patternami oraz klipami audio i automatyzacji). Posiadacze monitorów dotykowych oraz osoby korzystające z FL Studio na tabletach z systemem Windows 10 zyskały też dostęp do nowej ekranowej klawiatury i padów, za pomocą których mogą sterować wirtualnymi instrumentami. Usprawniono też niektóre spośród pokładowych instrumentów i efektów (m.in. FPC, DirectWave i Fruity Balance), odświeżając ich wygląd i/lub dodając nowe funkcje. Dodano też nowy efekt – Fruity Delay 3.

Nowa aktualizacja przyniosła też ze sobą szereg mniejszych zmian, usprawnień i poprawek. Ich pełną listę znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Image-Line. FL Studio 12.5 dostępne jest za darmo dla posiadaczy poprzednich wersji programu.