FL Studio 12.2 już dostępne

FL Studio 12 BetaNajważniejszą zmianą wprowadzoną w dwunastej wersji programu FL Studio był całkowicie odświeżony interfejs użytkownika, który nie tylko „uwspółcześnił” wizualną stronę aplikacji ale też zwiększył znacznie wygodę pracy. Najnowsza aktualizacja, oznaczona numerem 12.2, przyniosła ze sobą kilka kolejnych usprawnień w tej dziedzinie a także szereg innych przydatnych nowości.

Wersja 12.2 wprowadza bowiem gruntowne zmiany w interfejsie aż 25 pokładowych wtyczek, wśród których znajdziemy zarówno całkiem popularne narzędzia jak i nieco mniej znane elementy programu FL Studio. W niektórych z nich ograniczono się do zmian czysto kosmetycznych, podczas gdy w innych nowy wygląd przyniósł ze sobą również nową funkcjonalność. Interfejs głównej części programu również doczekał się kilku pomniejszych usprawnień, takich jak chociażby nowy sposób zarządzania kolorami i ikonami poszczególnych ścieżek. Aktualizacja wprowadziła też kilka zmian niewidocznych na pierwszy rzut oka, takich jak funkcję eksportu w formacie FLAC czy możliwość korzystania z nowych trybów skali podczas używania klawiatury komputera jako klawiatury MIDI. Dla wielu osób najważniejszą nowością będzie jednak paczka 1650 próbek perkusyjnych, która zasiliła bibliotekę sampli wbudowanych w program. Wisienkę na torcie stanowi zaś zestaw nowych projektów demonstracyjnych, prezentujących w praktyce możliwości programu FL Studio 12, wybranych spośród prac konkursowych nadesłanych przez użytkowników programu.

Zgodnie z tradycją aktualizacja jest darmowa dla wszystkich posiadaczy FL Studio. Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie programu. Warto też wspomnieć o tym, że w internetowym sklepie firmy Image-Line trwa obecnie wyprzedaż, w ramach której ceny wszystkich produktów obniżone zostały o 30%.