Versus – kolejny kompaktowy kontroler od firmy Faderfox

VersusFirma Faderfox znana jest głównie za sprawą kompaktowych kontrolerów MIDI wyróżniających się na tle konkurencji charakterystycznym designem. Mimo iż ich produkty zaliczają się raczej do grona niszowych rozwiązań skierowanych do specyficznego grona użytkowników, to jednak każda nowa pozycja w ich katalogu zawsze wzbudza niemałe zainteresowanie wśród osób śledzących uważnie rynek sprzętu DJ-skiego. Ich najnowsze dzieło noszące nazwę Versus zaprojektowane zostało przy współpracy z Magdaleną Chojnacką, polską artystką znaną szerszej publiczności po prostu jako Magda.

Podobnie jak miało to miejsce w przypadku innych produktów spod szyldu Faderfox tak i tutaj mamy do czynienia ze stosunkowo niewielkim kontrolerem, którego górny panel zapełniono gęsto wszelkiej maści przyciskami i potencjometrami, dzięki czemu pod względem funkcjonalności dorównuje on wielu większym konkurentom. Do dyspozycji użytkownika oddano więc cztery potencjometry obrotowe i osiem faderów (domyślnie odpowiedzialnych za obsługę sekcji efektów), osiem enkoderów działających również jako przyciski (obsługa biblioteki, nawigacji wewnątrz utworów i pętli) oraz 64 przyciski (w tym przycisk shift, pozwalający zdublować ilość obsługiwanych za ich pomocą funkcji). Wszystko to uzupełniają trzy niewielkie wyświetlacze pokazujące tempo utworu i długość ścieżki oraz niemal setka LEDów sygnalizujących między innymi aktualną pozycję odtwarzanej ścieżki. Całość zamknięto w pancernej obudowie która powinna sprostać wymaganiom nawet często podróżujących użytkowników. Faderfox promuje swoją konstrukcję jako kontroler zaprojektowany z myślą o współpracy z programem Traktor, jednak nic nie stoi na przeszkodzie by wykorzystać go do obsługi innych aplikacji DJ-skich.

Niestety, jako iż Versus nie trafi do masowej produkcji każdy egzemplarz będzie składany ręcznie na zamówienie kupującego, co przekłada się na mniejszą dostępność i wyższą cenę urządzenia, która wyniesie 1500 euro za sztukę. Więcej informacji na temat kontrolera znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.