Faderfox prezentuje UC4

UC4Gdy dwa lata temu firma Faderfox wypuściła na rynek kontroler UC3 urządzenie te reklamowane było jako „szwajcarski scyzoryk wśród kontrolerów MIDI”. Teraz przyszła pora na zaprezentowanie jego następcy, który wprowadza kilka usprawnień w tej całkiej ciekawej konstrukcji.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy podczas porównywania UC4 i UC3, jest dodatkowy rząd przycisków umieszczonych na dole urządzenia (co niestety przełożyło się na nieco krótsze fadery i crossfader). Podniesiono też liczbę presetów ustawień, które można zapisać w pamięci kontrolera, z 16 do 18 (warto pamiętać, że w każdym presecie mieści się osiem zestawów komunikatów wysyłanych przez enkodery i fadery) oraz poprawiono działanie enkoderów. UC4 zyskał też tradycyjne, pięcio-pinowe złącza MIDI oraz kilka pomniejszych usprawnień. Tak prezentuje się nowy model obok swojego poprzednika:

uc4uc3

UC4, podobnie jak jego poprzednik, sprzedawany będzie w zestawie z gotowymi skryptami dla programu Ableton Live, lecz nic nie stoi na przeszkodzie by samodzielnie zmapować do do współpracy z dowolnym innym programem lub urządzeniem obsługującym standard MIDI. Kontroler wyceniony został na 249 euro, a więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Faderfox.