Faderfox prezentuje UC3

„Szwajcarski scyzoryk wśród kontrolerów”. Takim właśnie hasłem firma Faderfox promuje swoje najnowsze dzieło. I chociaż wystarczy spojrzeć na zdjęcie by przekonać się, że porównanie to nie jest do końca trafne, to jednak nie można odmówić UC3 przydatności. Firma Faderfox nie dała się bowiem ponieść panującej modzie, i zamiast faszerować swój najnowszy produkt kolorowymi światełkami i innymi odwracaczami uwagi, postanowiła po prostu zaserwować nam kolejny użyteczny zestaw kontrolek zamknięty w dobrze znanej wszystkim formie. Bo jak wiadomo, kontrolerysta to taki dziwny zwierz, któremu suwaków i pokręteł nigdy dość (tylko pieniędzy zawsze brak).

Faderfox UC3 daje nam do dyspozycji osiem push-enkoderów, tyle samo suwaków i jeden crossfader. W połączeniu z dwoma przyciskami shift pozwalającymi nam na wybór jednej z ośmiu grup (oraz na zmianę rozdzielczości enkoderów i wejście w tryb edycji) daje nam to 136 parametrów które możemy kontrolować za pomocą jednego urządzenia. Pomiędzy dwoma rzędami enkoderów znajdziemy również cztero-znakowy wyświetlacz pokazujący wrtości aktualnie kontrolowanych parametrów. Użytkowników lubiących proste i wygodne rozwiązania ucieszy zapewne fakt, iż UC3 jest „class compiliant”, co oznacza, że nie wymaga on instalacji żadnych sterowników (nawet na iPadach, z którymi może się łaczyć za pomocą „camera connection kit”). Dodatkowo Uc3 przychodzi razem z gotowymi skryptami poszerzającymi jego możliwości obsługi programu Ableton Live.

Podsumowując, Faderfox UC3 to prosty i przejrzysty zestaw suwaków i enkoderów który może się przydać zarówno w domowym studio jak i na scenie. Nie zdziwiłbym się nawet gdyby ktoś postanowił wykorzystać go do kontrolowania wirtualnego miksera w modularnym zestawie cyfrowego DJ’a. UC3 jest już dostępny w sprzedaży w cenie 169 euro. Więcej informacji na stronie http://www.faderfox.de/uc3.html