Faderfox prezentuje PC44

Solid Control to seria kontrolerów zamkniętych w solidnych, metalowych obudowach, pełniących jednocześnie rolę kufrów transportowych. Do tej pory składała się ona z dwóch modeli: DJ44 i UC44. Teraz dołączył do nich trzeci kontroler, noszący nazwę PC44.

Projektanci z firmy Faderfox tym razem zdecydowali się postawić na prostotę. Większą część górnego panelu kontrolera zajmuje bowiem siatka 64 potencjometrów obrotowych. Pod nimi znajdziemy dodatkowe cztery większe pokrętła oraz osiem podświetlanych, programowalnych przycisków. Całość uzupełnia pojedynczy enkoder pełniący również rolę przycisku. Wszystko to pozwala użytkownikowi kontrolować jednocześnie 78 parametrów, co jest naprawdę pokaźną liczbą biorąc pod uwagę stosunkowo niewielkie rozmiary urządzenia (290x220x55 mm, waga 1,6 kg).

Wszelkie ustawienia kontrolera, takie jak chociażby rodzaj komunikatu i kanał przypisany do każdego z pokręteł, mogą być edytowane za pomocą przycisków funkcyjnych i niewielkiego wyświetlacza. W pamięci urządzenia można zapisać 64 zestawy ustawień. PC44 może komunikować się z innymi urządzeniami za pomocą portu USB lub złączy MIDI. W tym drugim przypadku wymagane jednak będzie skorzystanie z dołączonej przejściówki (jeśli chcemy korzystać jednocześnie z wejścia i wyjścia MIDI musimy zaopatrzyć się w dodatkowy egzemplarz). Kontroler może działać bez podłączenia do komputera, jednak wymaga wtedy użycia dodatkowego zasilacza.

Kontroler PC44 został wyceniony na 549 euro. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Faderfox.