Toontrack zapowiada EZdrummer 2

toontrack-ezdrummer-2[1]Pierwsza wersja popularnej wtyczki EZdrummer zadebiutowała na rynku w 2006 roku, dość szybko zyskując uznanie nie tylko wśród kompozytorów i producentów muzycznych, ale i perkusistów, którzy dość często wykorzystywali bogate biblioteki brzmieniowe programu w roli „pożywki” dla elektronicznych bądź triggerowanych bębnów. Po ośmiu latach pracy firma Toontrack postanowiła jednak odesłać swój flagowy produkt na zasłużoną emeryturę.

Oczywiście decyzja ta nie oznacza absolutnego końca żywota tego wirtualnego instrumentu. Jego miejsce już niedługo zajmie bowiem EZdrummer 2, którego premierę zapowiedziano na początek maja tego roku. Firma Toontrack nie zdradza jeszcze co prawda szczegółów dotyczących nowości zawartych w drugiej generacji EZD, ograniczając się jedynie do kilku oczywistych usprawnień (nowe brzmienia, nowy interface etc.) i dość śmiałych obietnic „zmiany naszego spojrzenia na samplery perkusyjne”. Czas pokaże, czy tak też będzie naprawdę…

EZdrummer 2 trafi do oficjalnej sprzedaży już 6 maja. Przewidywana cena wynosi 139 euro dla nowych użytkowników i 79 euro dla posiadaczy poprzedniej wersji. Ci którzy nabędą oryginał między 13 marca a 6 maja załapią się zaś na darmową aktualizację.