Expressive E prezentuje Touché

TouchéRosnąca popularność kontrolerów pokroju Linnstrument czy Seaboard RISE wyraźnie wskazuje na to, że wielu muzyków poszukuje nowych sposobów na kontrolowanie syntezatorów i wirtualnych instrumentów – takich, które zapewnią im możliwości ekspresji porównywalne, a nawet większe od tych znanych z instrumentów akustycznych. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem skierowanym właśnie do takiej grupy odbiorców jest Touché – nietypowy kontroler od firmy Expressive E

Niestety, jak na razie autorzy projektu zdecydowali się nie zdradzać zbyt wielu informacji na jego temat, dlatego też szczegóły dotyczące sposobu działania tego urządzenia pozostają jedynie w sferze domysłów. Lakoniczna notatka prasowa informuje nas o tym, że główny element kontrolera stanowi drewniana powierzchnia reagująca nawet na najlżejsze dotknięcie, dzięki której użytkownik może spontanicznie kształtować brzmienie, tak jak ma to miejsce w instrumentach akustycznych. Urządzenie zostanie wyposażone w złącza MIDI, CV i USB a jego działanie wspierać będzie specjalne oprogramowanie, pozwalające między innymi na modyfikację ustawień. Dużo więcej światła na praktyczne zastosowanie Touché rzuca jednak opublikowane wczoraj nagranie promocyjne, pokazujące jak kontroler ten sprawdza się w połączeniu z klawiaturami sterującymi i sprzętowymi syntezatorami.

Niestety, jak na razie brak jakichkolwiek informacji dotyczących przewidywanej daty premiery i ceny Touché. Pozostaje więc cierpliwie czekać na to, aż twórcy zdecydują się ujawnić więcej szczegółów na temat tego kontrolera. Warto też wspomnieć o tym, że w projekt zdążyło się już zaangażować naprawdę interesujące grono artystów, takich jak Peter Zinovieff, Adrian Utley, John Baggott, Matt Robertson i Rone.