Spitfire Audio prezentuje Eric Whitacre Choir

Firma Spitfire Audio znana jest przede wszystkim z orkiestrowych bibliotek brzmieniowych. Jej najnowszy produkt oferuje jednak brzmienia nieco innego typu. Eric Whitacre Choir to, jak sama nazwa wskazuje, samplowany chór.

Kompozytor Eric Whitacre znany jest wielu osobom głównie za sprawą swojego projektu „Virtual Choir”, w którym stworzył on kompozycję z próbek ludzkiego głosu nadesłanych przez ponad 2000 internautów z całego świata. Wtyczka Eric Whtacre Choir powstała wprawdzie z wykorzystaniem znacznie mniejszego zespołu (22 osoby: 6 sopranów, 5 altów, 5 tenorów i 6 basów), jednak mimo to efekt końcowy również robi całkiem imponujące wrażenie. W jej skład wchodzi bowiem niemal 200 GB próbek obejmujących 170 technik wokalnych. Wtyczka korzysta z interfejsu użytkownika znanego już z Hans Zimmer Strings, który ma wprawdzie swoje wady (zwłaszcza ogromną ilość zmarnowanego miejsca na ekranie), jednak jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Na jej wyposażeniu znajdziemy też Evo Grid – narzędzie znane już z wielu poprzednich produktów firmy Spitfire Audio (m.in. z serii Albion), pozwalające mieszać ze sobą specjalnie w tym celu przygotowane zestawy długich i ciągle zmieniających się próbek, tworząc w ten sposób nowe, mniej konwencjonalne brzmienia chóru.

Wtyczka Eric Whitacre Choir dostępna jest w formatach VST, AU i AAX. Można ją nabyć na oficjalnej stronie internetowej firmy Spitfire Audio, gdzie kosztuje obecnie 449 euro. Jest to cena promocyjna, która utrzyma się do 8 listopada. Standardowa cena wtyczki wynosi 599 euro.