Elastic Drums 2.0 z funkcją Ableton Live Set Export

Elastic Drums to jeden z najciekawszych wirtualnych automatów perkusyjnych dostępnych na urządzeniach z systemem iOS (a zarazem jedna z pierwszych aplikacji wspierających Ableton Link). Jego najnowsza wersja, oznaczona numerem 2.0, wprowadza między innymi opcję Ableton Live Set Export.

Wspomniana funkcja, po raz pierwszy zaprezentowana przez firmę Ableton w październiku ubiegłego roku, umożliwia zapisywanie projektów stworzonych w Elastic Drums jako Live Sety, które można następnie otworzyć w programie Ableton Live w celu dalszej edycji. W stworzonym w ten sposób pakiecie znajdziemy stereofoniczne ścieżki Master i FX oraz sześć monofonicznych ścieżek pojedynczych syntezatorów perkusyjnych i/lub samplerów.

Wśród pozostałych nowości wprowadzonych w wersji 2.0 znalazły się między innymi wsparcie dla Audiobus 3, możliwość importowania paczek sampli w postaci plików .zip (wymaga dodatkowego zakupu wewnątrz aplikacji) oraz szereg drobnych usprawnień interfejsu użytkownika.

Aplikacja Elastic Drums 2.0 dostępna jest w sklepie App Store, gdzie kosztuje obecnie 11,99 euro. Za rozszerzenie umożliwiające nagrywanie i importowanie własnych sampli trzeba zapłacić dodatkowo 4,99 euro.