IK Multimedia prezentuje software’owy edytor dla iRig Pads

irig-pad-editorJedną z najbardziej charakterystycznych cech kontrolera iRig Pads był fakt, iż wszelka edycja ustawień kontrolera, taka jak np. rodzaj i parametry komunikatów wysyłanych przez poszczególne pady, odbywała się z poziomu hardware. Najwyraźniej jednak nie wszystkim takie rozwiązanie przypadło do gustu, dlatego też firma IK Multimedia zdecydowała się przygotować alternatywę w postaci software’owego edytora.

Darmowa aplikacja nosząca nazwę iRig Pads Editor oferuje praktycznie te same możliwości co edytor wbudowany w kontroler. Możemy więc między innymi wybrać tryb działania każdego z padów ( Note Temporary, Note Toggle lub Toggle Mode), przypisać mu konkretny komunikat MIDI i zapisać kilkanaście przygotowanych w ten sposób scen. Jedyna różnica polega na tym, że tym razem zamiast różnych kombinacji padów i przycisków funkcyjnych możemy korzystać z myszki, klawiatury i monitora. Trzeba też przyznać, że programistom z IK Multimedia udało się wyposażyć edytor w całkiem przejrzysty i intuicyjny interfejs użytkownika, co z pewnością znacznie ułatwi korzystanie z kontrolera początkującym użytkownikom (jakby nie patrzeć korzystanie z edytora wbudowanego w kontroler wymagało jednak odrobiny wprawy).

Aplikacja iRig Pads Editor dostępna jest do pobrania za darmo z oficjalnej strony firmy IK Multimedia. Więcej informacji na temat samego kontrolera znajdziecie zaś w naszej recenzji.