DS1 – Dubspot i Livid Instruments łączą siły

Dubspot Livid Instruments DS-1Amerykańska szkoła muzyczna Dubspot to obecnie jedna z najpopularniejszych placówek  w których można nauczyć się tajników produkcji muzycznej oraz sztuki DJ-skiej. Mimo iż za jej popularność odpowiadają głównie świetne kursy internetowe (w tym cała masa darmowych poradników), to jednak nie można zapominać, że w siedzibie szkoły odbywają się również normalne zajęcia z kursantami.

Zazwyczaj w trakcie takich spotkań wykorzystywana jest cała masa sprzętu i oprogramowania pochodzącego od różnych firm. Z jednej strony uczy to kursantów jak radzić sobie w różnych środowiskach produkcyjnych, z drugiej zaś wprowadza odrobinę zbędnego chaosu, a nauka obsługi kolejnych urządzeń zabiera ludziom czas, który mogliby wykorzystać na naukę potrzebniejszych rzeczy. Instruktorzy z Dubspot długo szukali rozwiązania tego problemu, aż w końcu doszli do wniosku, że jedynym wyjściem jest stworzenie własnego kontrolera. O pomoc w tym przedsięwzięciu poprosili firmę Livid Instruments.

Efektem tej współpracy jest DS-1, kontroler MIDI inspirowany klasycznymi, ośmiokanałowymi mikserami studyjnymi. Urządzenie to zostało wyposażone w 9 faderów o długości 60 mm, 44 potencjometry obrotowe, 1 enkoder oraz 25 przycisków z podświetleniem RGB. Nie ma tu więc miejsca na żadne rewolucyjne rozwiązania, czy ukryte niespodzianki. Ideą przyświecającą projektantom było bowiem stworzenie prostego, acz rozbudowanego kontrolera, który pomógłby kursantom w nauce produkcji muzycznej, nie rozpraszając ich uwagi zbędnymi dodatkami. Trzeba przyznać, że efekt zapowiada się całkiem obiecująco.

Nie znamy jeszcze oficjalnej daty premiery ani ceny, jaką przyjdzie zapłacić za wspomniane urządzenie, ale producent zapewnia, że nie przekroczy ona 500 dolarów. Wiadomo za to, że zanim kontroler trafi do sprzedaży, przez jakiś czas będzie dostępny jedynie dla uczniów szkoły Dubspot.

DS-1 Side

DS-1 Top