Projekt DrumPants debiutuje w serwisie Kickstarter

DrumPantsPamiętacie jeszcze DrumPants, czyli nietypowy projekt o którym pisaliśmy w drugim odcinku serii „Nietypowe Kontrolery MIDI„? Urządzenie to pozwalało na przemienienie normalnych spodni (lub dowolnego innego fragmentu garderoby) w prosty kontroler MIDI. Podobnie jak większość pomysłów które swój żywot zaczęły jako czysto hobbystyczny projekt, tak i DrumPants trafił wreszcie w otwarte ramiona platformy finansowania społecznościowego Kickstarter.

DrumPants to projekt genialny w swojej prostocie. Składa się on z kilku podłużnych pasków materiału w które wszyto sensory (po dwa w każdym pasku) oraz niewielkiej, mieszczącej się w kieszeni „skrzynki” służącej jako mózg całego kontrolera. Specjalna aplikacja pozwala wybrać komunikaty wysyłane przez poszczególne sensory (MIDI, OSC i HID), a także umożliwia współpracę z urządzeniami mobilnymi dzięki technologii Bluetooth. Co więcej, wspomniana skrzynka posiada również wbudowany pakiet 100 brzmień, dzięki czemu DrumPants może być wykorzystywane również jako samodzielny instrument.

W chwili gdy piszę te słowa projekt DrumPants zebrał już 17 z wymaganych 35 tysięcy dolarów potrzebnych na jego sfinansowanie, a do zakończenia zbiórki zostało jeszcze całe 27 dni. Jeśli produkt trafi do normalnej sprzedaży przewidywana cena za zestaw podstawowy (6 zestawów sensorów w tym dwa w postaci wkładek do butów oraz Control Box i Aplikacja) kosztować będzie 99 dolarów.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu w serwisie Kickstarter.