Drop Squad : Pierwszy zestaw brzmień dla nowego Maschine.

Native Instruments Drop SquadGdy największą nowością w ostatniej aktualizacji twojego flagowego kontrolera jest dodanie do niego darmowej wersji wirtualnego syntezatora Massive, znanego szerzej jako najpopularniejsze narzędzie w warsztacie współczesnych dubstep’owych producentów, nie trudno zgadnąć w jakim klimacie będzie utrzymane pierwsze wydane dla niego rozszerzenie. W brzmieniach pakietu Drop Squad z miejsca odnajdą się miłośnicy wszelkiej maści elektroniki skupiającej się na syntetycznych basowych brzmieniach (z generatorem wolnych przebiegów w tle).

O dziwo wbrew moim obawom Native Instruments nie skupiło się w tej paczce na brzmieniach tak modnego dziś brostep’u, za to udało im się dość dobrze streścić całą historię tego gatunku, który wcale nie jest tak młody jak wydaje się większości bywalców klubów. Otrzymujemy tutaj naprawdę bogaty zakres brzmień w którym znajdą coś dla siebie zarówno producenci chcący stworzyć atmosferyczny kawałek z ekstremalnie głębokim basem jak i Ci chcący po prostu zapełniać parkiety.

Przechodząc do konkretów, w Drop Squad znajdziemy 35 instrumentów, tyle samo zestawów perkusyjnych oraz 10 zestawów dźwięków specjalnych. Największą nowością jest jednak 51 gotowych preset’ów dla wspomnianego wcześniej syntezatora Massive, z najważniejszymi parametrami przypisanymi pod osiem górnych gałek kontrolera Maschine.

Drop Squad dostępny jest w internetowym sklepie Native Instruments w cenie 49 euro. Więcej informacji pod adresem http://www.native-instruments.com/#/en/products/producer/maschine-expansions/drop-squad/