DP 10 – MOTU zapowiada nową edycję programu Digital Performer

Firma MOTU znana jest przede wszystkim z produkcji interfejsów audio, jednak w jej ofercie znajdziemy też m.in. oprogramowanie muzyczne, w tym program DAW Digital Performer. Niedawno zaprezentowała ona jego kolejną edycję, noszącą nazwę DP 10.

DP 10 wprowadzi kilka sporych zmian w stosunku do swoich poprzedników, wyraźnie inspirowanych innymi popularnymi programami typu DAW, a zwłaszcza Live’em. Znajdziemy tam więc m.in. siatkę służącą do odpalania klipów, nowe funkcje związane z time stretchingiem i automatycznym rozpoznawaniem tempa ścieżek, nową przeglądarkę, usprawnioną sekcję miksera oraz nowy wbudowany edytor audio. Dziesiąta edycja powiększy też wbudowaną bibliotekę brzmień i wirtualnych instrumentów a także doda szereg pomniejszych zmian i usprawnień. Poniższe nagrania prezentują w praktyce działanie niektórych nowych funkcji i narzędzi, które znajdą się na wyposażeniu programu.

Dokładna data premiery DP 10 nie jest jeszcze znana. Osoby, które kupią teraz jego poprzednią edycję – Digital Performer 9 – otrzymają jednak darmowy upgrade do nowszej wersji. Więcej informacji na temat tego programu znajdziecie na oficjalnej stronie firmy MOTU.