Pioneer DJ DJS-1000 zaprezentowany oficjalnie

W ubiegłym tygodniu internet obiegły pierwsze nieoficjalne zdjęcia pokazujące nowy produkt firmy Pioneer DJ – DJS-1000. Dziś urządzenie to doczekało się wreszcie oficjalnej prezentacji.

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami DJS-1000 okazał się być hybrydą samplera i sekwencera, skierowaną głównie do DJ-ów chcących wzbogacić swoje sety o elementy Live-Actu. Urządzenie to kształtem, rozmiarem i rozłożeniem poszczególnych elementów przypomina flagowe odtwarzacze multimedialne firmy Pioneer DJ, z tą różnicą, że w miejscu normalnie zajmowanym przez koło jog znalazło się 16 dużych padów do obsługi samplera, oraz tyle samo mniejszych przycisków do obsługi sekwencera.

Tym co wyróżnia DJS-1000 na tle innych samplerów i sekwencerów jest pełnowymiarowy pitchfader oraz dwa przyciski Tempo Nudge, dzięki którym DJ-e preferujący manualny beatmatching mogą bez większego problemu zgrać stworzoną za jego pomocą sekwencję dźwięków z aktualnie odtwarzanym utworem, sterując tempem sekwencera tak jakby był on po prostu dodatkowym odtwarzaczem DJ-skim (urządzenie oferuje też oczywiście opcję automatycznej synchronizacji tempa z innymi kompatybilnymi odtwarzaczami i oprogramowaniem). Nie bez znaczenia jest też łatwa integracja z innymi produktami firmy Pioneer DJ, która może skłonić wiele osób do wybrania DJS-1000 zamiast podobnego produktu konkurencji. Poniższe nagranie prezentuje szczegółowo możliwości wspomnianego urządzenia.

DJS-1000 trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a jego cena wyniesie $1199. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.