Pioneer zapowiada DJM 2000 nexus

Pioneer DJM 2000 nexus DJ MIxerFirma Pioneer ostatnimi czasy nie próżnuje, i nie mówimy tu wcale o wymyślaniu nowych kolorów swoich urządzeń. Ostatnio coraz częściej zdarza się im wypuścić coś naprawdę dużego, robiąc jednocześnie sporo zamieszania w światku DJ’skim. Tak było z DDJ-SX, tak było z XDJ-Aero i tak będzie też zapewne z ich najnowszym dziełem, Mikserem DJM 2000 nexus. I chociaż na pierwszy rzut oka wygląda on identycznie jak jego poprzednik, to nikogo nie powinien dziwić fakt, że diabeł po raz kolejny tkwi w szczegółach. Wśród nich znalazły się również funkcje kontrolera MIDI, co daje nam bardzo wygodny pretekst do opisania nowego dziecka firmy Pioneer na łamach naszego serwisu ;).

Jak zapewne już się domyślacie, opisywany tutaj mikser został zaprojektowany z myślą o współpracy z odtwarzaczami CDJ 2000 nexus i aplikacją Rekordbox. Za pomocą portów PRO DJ LINK możemy podłączyć jednocześnie cztery odtwarzacze i dwa komputery, oraz zsynchronizować je wszystkie do Master Tempo ustawionego w mikserze. Posiada on również wbudowany interface audio USB, dzięki czemu możemy podłączyć do niego laptop z naszym ulubionym DJ’skim oprogramowaniem, nie bawiąc się z zewnętrzną kartą dźwiękową. Niestety, Pioneer nie wyjaśnia nigdzie, czy przez ten sam port USB da się jednocześnie wysyłać komunikaty MIDI dla naszego software. Wśród nowych funkcji znalazły się również cztery nowe sposoby wykorzystania dotykowego ekranu, znanego już z poprzedniej edycji miksera. Są to Beatslice Remix, Sidechain Remix, Frequency Mix i MIDI (w którym to znajdziemy kolejne cztery zestawy dotykowych kontrolek).

DJM 2000 Nexus do sprzedaży trafi pod koniec listopada, w sugerowanej cenie 2,299 euro. Więcej informacji na stronie http://pioneerdj.com/english/products/mixer/djm-2000nexus.html