Rusza DJgielda – pierwszy polski serwis z ogłoszeniami dla DJ-ów

DJ GieldaNieco starsi czytelnicy pamiętają zapewne czasy, gdy zakup używanego sprzętu muzycznego w okazyjnej cenie wymagał od nich odrobiny szczęścia, rozległej siatki znajomych i częstych wizyt w lokalnych komisach z elektroniką. Teraz większość z tych czynników (no, może z wyjątkiem szczęścia) zastąpił już z powodzeniem internet. 

W dzisiejszych czasach dwa najpopularniejsze sposoby na zakup używanego sprzętu to aukcje internetowe i serwisy z ogłoszeniami. W tym pierwszym wypadku oczywistym wyborem są takie serwisy jak Allegro czy Ebay, które dawno już wypracowały sobie renomę w środowisku muzyków. Niestety, w przypadku serwisów z ogłoszeniami sytuacja nie jest już tak oczywista. Stron tego typu jest bowiem w sieci cała masa, co wymaga od nabywcy śledzenia wielu serwisów jednocześnie, co nie jest prostą czynnością, jeśli weźmiemy pod uwagę, że na niektórych z nich panuje, delikatnie rzecz biorąc, bałagan.

Rozwiązaniem tego problemu może okazać się DJgielda, czyli pierwszy polski (a przynajmniej tak mi się wydaje) serwis z ogłoszeniami nakierowany wyłącznie na sprzęt dla DJ-ów i producentów muzycznych. Znajdziemy w nim więc ogłoszenia podzielone na dziewiętnaście kategorii, takich jak Miksery, Gramofony, Zestawy, Oprogramowanie, Studio i oczywiście Kontrolery. Swoje oferty mogą wystawiać tu zarówno osoby prywatne (bezpłatnie) jak i wszelkiego rodzaju firmy (za opłatą), dzięki czemu serwis ten ma szansę stać się za jakiś czas prawdziwym centrum DJ-skiego handlu, zwalniającym łowców okazji z konieczności przeszukiwania kilkunastu serwisów z ogłoszeniami dziennie.

Więcej informacji znajdziecie oczywiście na oficjalnej stronie internetowej serwisu.