djay Pro teraz również w wersji na Windows 10

Firma Algoriddim znana jest głównie za sprawą mobilnej aplikacji DJ-skiej djay 2, dostępnej na smartfonach i tabletach z systemami iOS i Android. W jej ofercie znaleźć można jednak również o wiele bardziej rozbudowany program djay Pro, który do niedawna dostępny był tylko dla iOS i macOS. Teraz jednak doczekał się on wreszcie również wersji dla urządzeń z systemem Windows 10.

Do głównych zalet programu djay Pro można zaliczyć przejrzysty interfejs, możliwość wygodnej obsługi za pomocą ekranu dotykowego, integrację z serwisem Spotify oraz całkiem pokaźną listę kontrolerów, dla których przygotowano gotowe mapowania MIDI (chociaż warto zauważyć, że w chwili obecnej wersja dla Windows nie oferuje integracji z odtwarzaczami Pioneera pracującymi w trybie HID). djay Pro jest też prawdopodobnie pierwszą aplikacją DJ-ską oferującą wsparcie dla pokrętła Surface Dial – specjalnego kontrolera firmy Microsoft, mogącego współpracować z tabletami i laptopami z serii Surface. Rola wspomnianego akcesorium zmienia się w zależności od trybu działania programu oraz miejsca w którym je umieścimy. Za jego pomocą można między innymi przewijać utwory, przeglądać bibliotekę oraz precyzyjnie sterować parametrami miksera i efektów. Wprawdzie trudno wyobrazić sobie, by takie rozwiązanie mogło okazać się na dłuższą metę wygodnym sposobem na miksowanie muzyki, jednak w roli przykuwającej uwagę ciekawostki sprawdza się naprawdę dobrze.

Aplikacja djay Pro dostępna jest do nabycia w sklepie Windows Store, gdzie kosztuje obecnie 217,50 zł (wersja na macOS dostępna w Mac App Store kosztuje obecnie 49,99 euro, wersja na iPada 9,99 euro, zaś wersja na iPhone’a 4,99 euro). Więcej informacji na jej temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Algoriddim, z której możecie także pobrać darmową wersję próbną programu.