MOTU prezentuje Digital Performer 9

Digital Performer 9Mimo iż firma MOTU znana jest głównie za sprawą swoich interfejsów audio to jednak nie wolno zapominać, że w jej katalogu produktów można znaleźć również kilka wirtualnych instrumentów i efektów oraz oprogramowanie typu DAW. Te ostatnie doczekało się kilka dni temu nowej odsłony. 

Główne nowości wprowadzone w Digital Performer 9 to ulepszony interfejs użytkownika dostosowany do możliwości wyświetlaczy Retina (warto pamiętać, że seria DP cieszy się największą popularnością wśród użytkowników systemu OS X), kilka nowych funkcji (m.in. usprawniona automatyzacja,MIDI Learn we wtyczkach i możliwość eksportu utworu do zapisu nutowego w formacie MusicXML) oraz sześć nowych pokładowych instrumentów i efektów, wśród których największą uwagę przykuwa rozbudowany syntezator MX4. W poniższej playliście znajdziecie zarówno oficjalną prezentację programu Digital Performer 9 jak i dziewięć dodatkowych nagrań pokazujących bardziej szczegółowo nowości wprowadzone w tej wersji.

Program Digital Performer 9 wyceniony został na $499, jednak osoby korzystające z innych aplikacji typu DAW mogą nabyć go za $395. Posiadacze poprzednich wersji zapłacą za upgrade $195. Przed zakupem programu można testować go za darmo przez 30 dni. Więcej informacji na temat Digital Performer 9 znajdziecie na oficjalnej stronie firmy MOTU.