deton8 – kompaktowy automat perkusyjny od Twisted Electrons

Twisted Electrons to firma znana przede wszystkim z produkcji kompaktowych narzędzi do tworzenia muzyki elektronicznej, takich jak hapiNES, Acid8 czy Crazy8. Już niedługo jej oferta powiększy się o kolejny produkt tego typu – deton8.

deton8 to prosty ośmiościeżkowy automat perkusyjny, zaprojektowany przede wszystkim z myślą o tworzeniu i wykonywaniu muzyki elektronicznej na żywo bez pomocy komputera. Na jego wyposażeniu znajdziemy sześć wbudowanych zestawów samplowanych brzmień perkusyjnych (użytkownicy będą też mogli wgrywać własne sample i tworzyć własne zestawy za pomocą dołączonego edytora), prosty syntezator inspirowany modułem brzmieniowym z konsoli NES, zestaw efektów i narzędzi do modulowania brzmienia poszczególnych ścieżek oraz sekwencer krokowy. Do komunikacji z innymi urządzeniami służą mu zaś wbudowane złącza USB, MIDI i CV.


Deton8 trafi do sprzedaży w kwietniu bieżącego roku. Już teraz można go jednak zamówić w przedsprzedaży na oficjalnej stronie firmy Twisted Electrons, gdzie kosztuje obecnie 255 euro.