DeRoom – usuwanie pogłosu z pomocą sztucznej inteligencji

Osoby zajmujące się tworzeniem muzyki mogą wybierać spośród wielu różnych narzędzi, zarówno sprzętowych jak i programowych, pozwalających dodać pogłos do ich nagrań. Narzędzia służące do usuwania go są jednak czymś znacznie rzadszym i zwykle bardziej skomplikowanym. Jednym z najnowszych produktów tego typu jest DeRoom.

Cechą charakterystyczną wspomnianej wtyczki jest to, iż wykorzystuje ona sztuczną inteligencję, wyszkoloną poprzez analizę pogłosów powstających w różnych rodzajach pomieszczeń. Dzięki temu cały proces staje się znacznie szybszy i łatwiejszy, a użytkownik nie musi samodzielnie ustawiać bardziej zaawansowanych parametrów – wystarczy, że wybierze rodzaj pomieszczenia, czułość działania i stopień redukcji (co pozwala np. zachować trochę naturalnego pogłosu pomieszczenia). DeRoom może przydać się przede wszystkim dla osób, które często muszą nagrywać w pomieszczeniach o złej akustyce, w tym niezaadaptowanych akustycznie domowych studiach nagraniowych.

DeRoom dostępny jest w postaci wtyczek VST3, AU i AAX. Jego standardowa cena wynosi 58 euro, jednak do 27 marca 2020 roku można nabyć go w promocyjnej cenie 41 euro. Przed podjęciem decyzji o zakupie można skorzystać z siedmiodniowego okresu testowego. Więcej informacji na temat wtyczki DeRoom znajdziecie na jej oficjalnej stronie internetowej.