Denon prezentuje MC7000

MC7000Denon MCX8000, czyli wyposażona w dwa duże wyświetlacze hybryda kontrolera i odtwarzacza typu All-In-One, był bez wątpienia jedną z najciekawszych DJ-skich nowinek z tegorocznych targów NAMM. Zaprezentowany wczoraj model MC7000 prawdopodobnie nie wzbudzi wokół siebie tyle zamieszania, co jednak nie oznacza, że nie warto przyjrzeć mu się nieco bliżej.

Mówiąc krótko: MC7000 to pomniejszona i uproszczona wersja modelu MCX8000, pozbawiona wyświetlaczy i wbudowanych odtwarzaczy (czyli elementów, które najbardziej przykuwały uwagę potencjalnych nabywców). Pomimo tych cięć urządzenie to nadal pozostaje jednak całkiem rozbudowanym kontrolerem przystosowanym do obsługi programu Serato DJ. Na jego górnym panelu znajdziemy między innymi szesnaście dużych, czułych na siłę uderzenia padów z kolorowym podświetleniem, dwa paski dotykowe, czterokanałową sekcję miksera, dwie rozbudowane sekcje służące do obsługi efektów oraz całą masę przycisków, pokręteł i przełączników obsługujących bardziej zaawansowane funkcje wspomnianego wcześniej oprogramowania (w tym przyciski i pokrętła służące do ręcznego lub automatycznego dopasowywania do siebie tonacji odtwarzanych utworów).

MC7000 back

Główną cechą wyróżniającą MC7000 na tle konkurencji są jednak dwa wbudowane interfejsy audio, posiadające oddzielne złącza USB, umożliwiające podłączenie jednocześnie dwóch komputerów. Takie rozwiązanie w połączeniu z dwoma oddzielnymi zestawami przycisków służących do obsługi biblioteki (umieszczonymi po obu stronach sekcji miksera) sprawia, że MC7000 stanowi świetne rozwiązanie dla osób zainteresowanych graniem setów typu „back to back” (chociaż w tym przypadku bardziej pasowałby chyba termin „side by side”). Warto też wspomnieć o tym, że kontroler ten jest kompatybilny z rozszerzeniem Serato DVS, dzięki czemu może on obsługiwać płyty z kodem czasowym, oraz że może on działać również jako samodzielny mikser.

Kontroler MC7000 trafi do sprzedaży jesienią, a jego cena wynosić będzie $999. W zestawie z urządzeniem otrzymamy również oprogramowanie Serato DJ oraz rozszerzenia Pitch ‘n Time, Flip i Video. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Denon.