Denon prezentuje MC6000 Mk2

Denon MC6000 Mk2Mimo iż firma Denon nigdy nie należała do największych graczy na rynku kontrolerów MIDI, to jednak w ich katalogu można znaleźć kilka całkiem interesujących propozycji. Jedną z najciekawszych był bez wątpienia flagowy kontroler MC6000, który charakteryzował się dość rozbudowanym interface’m audio (urządzenie mogło działać jako samodzielny mikser) i możliwością obsługi czterech wirtualnych odtwarzaczy. Teraz kontroler ten doczekał się nowej, odświeżonej wersji – MC6000 MK2.

Podczas prac nad projektem nowego wcielenia MC6000 specjaliści z firmy Denon postanowili nie zmieniać zbyt dużo w stosunku do pierwowzoru. Mamy tu więc nadal do czynienia z dość rozbudowanym, acz w miarę kompaktowym kontrolerem DJ-skim, dającym nam dostęp do szeregu mniej typowych funkcji których próżno szukać w produktach konkurencji. Największą zmianą jest jednak fakt, iż MK2 został zaprojektowany z myślą o współpracy z oprogramowaniem firmy Serato (poprzednia wersja była domyślnie przystosowana do pracy z programami Traktor i Virtual DJ). Producent obiecuje jednak, że już niedługo pojawią się oficjalne mapowania MIDI dla wszystkich najpopularniejszych programów DJ-skich.

Denon MC6000 MK2 trafi do sprzedaży w styczniu następnego roku, a cena sugerowana przez producenta wynosić będzie 649 euro.