Denon MC2000 już w sprzedaży.

MC2000 Dj ControllerDenon MC2000 Dj Controller (bo pod taką przydługą nazwą figuruje on na oficjalnej stronie) trafił do sprzedaży dwa miesiące po pierwszej zapowiedzi. W skrócie: Jest to kontroler próbujący wypełnić lukę pomiędzy tanimi „zabawkowymi” urządzeniami a drogim sprzętem dla profesjonalistów.  Pierwotnie promowano go jako kontroler dedykowany do współpracy z programem Serato Dj Intro, jednak obecnie okazało się, że w zestawie znajdziemy również gotowe pliki mapowania dla programu Traktor Pro 2 (oczywiście istnieje również możliwość zmapowania go do dowolnego innego programu).

Cechą na którą Denon stawia w przypadku tego kontrolera jest prostota obsługi. Jeśli jesteśmy użytkownikami komputerów typu Mac nie musimy nawet instalować sterowników, wystarczy sama instalacja dołączonego software. Użytkownicy PC muszą dodatkowo zainstalować sterowniki do kontrolera. Po tym nie musimy już nic konfigurować, wystarczy podłączyć głośniki i słuchawki i już możemy zabrać się za miksowanie muzyki z zasobów naszego komputera. MC2000 prawdopodobnie znalazł się bliżej idei „Plug & Play” niż którykolwiek kontroler MIDI do tej pory. Rozłożenie kontrolek na urządzeniu odzwierciedla interface Serato DJ Intro, co sprawia, że już od samego początku obsługa jest bardzo intuicyjna. Z tyłu kontrolera znajdziemy wyjście Master (2xRCA), wejście Aux (2xRCA) i wejście mikrofonowe (Trs).  Oba wejścia mają oddzielną regulację poziomu głośności, a wejście Aux posiada dodatkową regulację poziomu monitorowania.

Podsumowując,  Denon MC2000 wydaje się idealny dla ludzi którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z DJ’skimi kontrolerami, ale nie chcą być w przyszłości ograniczani przez pierwszy zakup. Trzeba się jednak liczyć z faktem, że będziemy musieli zapłacić za niego odrobinę więcej niż za typowy kontroler dla początkujących. Cena sugerowana przez producenta wynosi 325 euro, jednak w niektórych sklepach internetowych można znaleźć go odrobinę taniej. Więcej informacji na stronie: http://www.dm-pro.eu/en/denondj/Products/Pages/ProductDetails.aspx?CatId=MediaPlayerControllers&SubCatId=Controllers&ProductId=MC2000DJController

&

MC2000 Dj Controller