Image-Line sprzedało Deckadance dla firmy Gibson

Deckadance

Mimo iż oprogramowanie Deckadance nigdy nie osiągnęło takiego sukcesu jak flagowy produkt firmy Image-LineFL Studio – to jednak dla wielu osób stanowiło ono naprawdę ciekawą alternatywę dla najpopularniejszych aplikacji DJ-skich. Niestety, dość ślamazarne tempo rozwoju tego projektu utrudniało mu przebicie się do szerszego grona odbiorców. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo sytuacja ta ulegnie zmianie.

Firma Image-Line doszła bowiem wreszcie do wniosku, iż nie jest już w stanie samodzielnie rozwijać obu wspomnianych programów, zwłaszcza iż według prezesa firmy kolejny etap ewolucji Deckadance wiązałby się z koniecznością wejścia na rynek hardware. Dlatego też podjęto decyzję o sprzedaży praw do wspomnianej marki dla firmy Gibson, znanej głównie z produkcji gitar elektrycznych, ale będącej również aktualnym właścicielem marki Stanton – będącej swego czasu jedną z najbardziej innowacyjnych firm na rynku sprzętu DJ-skiego (to oni jako jedni z pierwszych, o ile nie pierwsi, zaprezentowali światu gotowy system DVS). Prezes Gibson Brands Henry Juszkiewicz nie ukrywa zresztą, iż zakup Deckadance wiąże się z planami rozwoju marki Stanton. Obie firmy zaznaczają też, iż dołożą wspólnie wszelkich starań by wspomniana transakcja w żaden sposób nie utrudniła życia dotychczasowym użytkownikom programu Deckadance. Warto też wspomnieć o tym, że główny trzon ekipy pracującej nad rozwojem programu pozostanie bez zmian, dzięki czemu projekt nadal będzie się rozwijać w tym samym kierunku.

Trzeba przyznać, że całe przedsięwzięcie zapowiada się naprawdę obiecująco, zarówno z perspektywy użytkowników programu Deckadance jak i fanów marki Stanton. Ci pierwsi mogą bowiem liczyć na bardziej dynamiczny rozwój swojego ulubionego oprogramowania, ci drudzy zaś na nowe produkty swojego ulubionego producenta. Więcej informacji dotyczącej nabycia marki Deckadance przez firmę Gibson Brands znajdziecie w oficjalnym oświadczeniu prasowym firmy Image-Line.