Dead Duck Software udostępniło za darmo 18 wtyczek VST

Firma Dead Duck Software, znana do niedawna głównie za sprawą aplikacji Tractivate na Androida, opublikowała w sieci dwie kolekcje darmowych wtyczek VST, obejmujące łącznie aż osiemnaście pozycji.

Pierwszy z dwóch zestawów nosi nazwę Dead Duck Synth Bundle, a w jego skład wchodzą dwa wirtualne syntezatory będące odświeżonymi wersjami nieco już podstarzałych wtyczek autorstwa MDA z grupy Smartelectronix. DDX10 wykorzystuję metodę syntezy FM, natomiast DJX10 korzysta z syntezy substraktywnej. Oba wirtualne instrumenty dostępne są jako wtyczki VST w wersjach 32 i 64 bitowych.

Drugi zestaw nosi nazwę Dead Duck Effects Bundle i składa się z 16 wtyczek, wśród których znajdziemy głównie podstawowe efekty, takie jak Chorus, Compressor, Equalizer, Delay, Reverb, Phaser, Filter czy Flanger. Wprawdzie żadna z nich nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle konkurencji, jednak jako zestaw stanowią całkiem ciekawą propozycje dla producentów muzycznych poszukujących solidnych, wszechstronnych i prostych w użyciu darmowych narzędzi. Wszystkie wtyczki wchodzące w skład Dead Duck Effects Bundle są dostępne w wersjach 32 i 64 bitowych.

Dead Duck Synth Bundle i Dead Duck Effects Bundle dostępne są do pobrania za darmo z oficjalnej strony firmy Dead Duck Software.