Pioneer prezentuje DDJ-WeGo 4 oraz aplikację WeDJ

ddj-wego41Pierwsze kontrolery z serii DDJ-WeGo były kolorowymi, świecącymi urządzeniami o wyraźnie zabawkowym charakterze. Kolejne edycje starały się jednak jak najbardziej oddalić od tego wizerunku, stawiając na bardziej minimalistyczny design i możliwość współpracy z urządzeniami mobilnymi. Najnowsza, czwarta wersja to kolejny krok w tym kierunku.

Jeśli chodzi o wygląd najnowsza edycja WeGo nie różni się zbyt mocno od swojej poprzedniczki. Nadal mamy tu więc do czynienia ze stosunkowo niewielkim, prostym kontrolerem wyposażonym w dwa koła jog otoczone zaokrąglonymi przyciskami odpowiedzialnymi za obsługę odtwarzaczy, pętli i efektów, skromną, dwukanałową sekcję miksera, dwa niewielkie pitch-fadery oraz wgłębienie, w którym można umieścić tablet lub smartfon. Na wyposażeniu kontrolera znajdzie się też prosty interfejs audio (dwa wyjścia RCA, dwa wyjścia słuchawkowe i wejście mikrofonowe) oraz dwa złącza USB – jedno typu B (do podłączenia komputera) i jedno typu A (do podłączenia iUrządzeń).

Spore zmiany zaszły natomiast po stronie oprogramowania. Najnowsza edycja doczekała się bowiem własnej aplikacji na iOS – WeDJ – zaprojektowanej od podstaw z myślą o współpracy z tym konkretnym modelem. W zestawie z kontrolerem znajdziemy też licencję na Rekordbox DJ dla Windows i OS X. Co więcej, DDJ-WeGo 4 może współpracować również z większością aplikacji, z którymi współpracowała „trójka”, czyli djay 2 (na iOS i Android), Virtual DJ i Traktor (z listy wypadło tylko Serato DJ, choć niewykluczone, że wsparcie dla WeGo 4 pojawi się w jednej z kolejnych aktualizacji tego programu).

DDJ-WeGo 4 trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a jego cena wyniesie 316 euro. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer. Aplikacja WeDJ jest już dostępna w App Store w promocyjnej cenie 2,99 euro (od 1 października będzie ona kosztować 4,99 euro).