Pioneer prezentuje DDJ-WeGO 3

DDJ-WeGO 3Kontrolery z serii DDJ-WeGo nigdy nie miały łatwego życia. Pierwsza edycja miała w teorii stanowić produkt skierowany do początkujących hobbystów, co w rozumieniu firmy Pioneer oznaczało „osoby którym zależy na tym, bym dobrze się prezentować”. W efekcie wszystkie reklamy wspomnianego produktu skupiały się nie na jego możliwościach, a na tym że ładnie świeci i jest dostępny w pięciu kolorach. Wszystko to sprawiło, że do kontrolera tego przylgnęła łatka drogiej, plastikowej zabawki. Sytuacji nie poprawiła też wydana jakiś czas później druga edycja. Wiele wskazuje jednak na to, że zaprezentowana niedawno „trójka” może sobie poradzić znacznie lepiej. 

Projektanci DDJ-WeGo 3 zdecydowali się bowiem zerwać ostatecznie z zabawkowym wizerunkiem jego poprzedników. Nowe modele prezentują więc nieco bardziej minimalistyczny, a zatem bardziej przejrzysty i czytelny design. Wprawdzie zmiany te odbyły się kosztem kilku potencjometrów i przycisków, jednak z racji tego, że WeGo 3 nastawiony jest głównie na współpracę z iPadem nie stracił on przez to zbytnio na funkcjonalności, gdyż brakujące kontrolki zastąpił ekran dotykowy. Nowe wcielenie DDJ-WeGo zaprojektowane zostało z myślą o współpracy z tabletową aplikacją Algoriddim Djay 2, jednak już na samym początku otrzyma ono również pełne wsparcie dla programów Traktor Pro 2, Virtual DJ Pro, Serato DJ oraz darmowych Virtual DJ LE i Serato Dj Intro.

Kontroler DDJ-WeGo 3 powinien trafić do sprzedaży jeszcze przed końcem września. Cena sugerowana przez producenta wynosi zaś 299 euro. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej produktu.