Pioneer DDJ-RB i DDJ-RR – dwa nowe kontrolery dla programu Rekordbox

ddj-rrWe wrześniu ubiegłego roku firma Pioneer zaprezentowała nowe wcielenie oprogramowania Rekordbox, mogące (po wykupieniu płatnego rozszerzenia) funkcjonować jako samodzielna aplikacja DJ-ska. Jednocześnie do sprzedaży trafiły dwa pierwsze kontrolery MIDI oferujące możliwość współpracy z tym programem – DDJ-RZ i DDJ-RX. Dziś zaprezentowano dwa kolejne modele z tej serii – DDJ-RB i DDJ-RR.

Nowe modele, podobnie jak ich dwaj poprzednicy, bazują na nieco starszych produktach Pioneera, projektowanych z myślą o współpracy z programem Serato DJ, zmodyfikowanych tak, by lepiej wykorzystywać możliwości nowego oprogramowania. Pierwszy z nich, DDJ-RB, jest odświeżoną wersją modelu DDJ-SB zaprezentowanego w sierpniu ubiegłego roku. Nowa wersja doczekała się wreszcie oddzielnych przycisków Play, Cue i Sync (wcześniej ich rolę pełniły pady). Drobnym zmianom uległo też rozmieszczenie niektórych elementów, takich jak chociażby pitch-fadery czy przyciski odpowiedzialne za obsługę biblioteki. W gruncie rzeczy nadal mamy tu jednak do czynienia z tym samym, prostym i przejrzystym kontrolerem, skierowanym do nieco mniej wymagających użytkowników.

Drugi zaprezentowany dziś kontroler, DDJ-RR, bazuje zaś na modelu DDJ-SR z 2013 roku. Tutaj wprowadzono jednak nieco więcej usprawnień w stosunku do pierwowzoru. Nowy kontroler może pochwalić się między innymi powiększonymi kołami jog, paskami dotykowymi umieszczonymi pod sekcją efektów, kolorowym podświetleniem padów i usprawnionymi miernikami poziomu wysterowania. Najważniejszą zmianą jest jednak ulepszony wbudowany interfejs audio, wzbogacony o parę wyjść XLR, parę wejść RCA z przedwzmacniaczami gramofonowymi oraz możliwość działania jako samodzielny mikser.

DDJ-RB trafi do sprzedaży pod koniec maja i będzie kosztował $249. Premiera DDJ-RR odbędzie się nieco później, w czerwcu, a jego cena wyniesie $699. Oba kontrolery sprzedawane będą w zestawie z rozszerzeniem Rekordbox DJ Plus Pack, kosztującym normalnie $129. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer.