Pioneer DJ prezentuje DDJ-400

Firma Pioneer DJ zaprezentowała dziś DDJ-400 – nowy kontroler DJ-ski, zaprojektowany z myślą o współpracy z programem Rekordbox.

DDJ-400 to stosunkowo proste, kompaktowe urządzenie, skierowane przede wszystkim do początkujących użytkowników. Na jego wyposażeniu znajdziemy dwukanałową sekcję miksera, niewielkie koła jog i pitch-fadery, szesnaście padów, bardzo skromną sekcję efektów (jedna na oba kanały, składająca się z przycisków do wyboru efektów i pokrętła Level/Depth) oraz prosty interfejs audio (2 wyjścia RCA, wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonowe). Największą zaletą tego kontrolera jest jednak to, iż zarówno jego design jak i rozkład elementów na górnym panelu nawiązują wyraźnie do profesjonalnych produktów firmy Pioneer DJ, takich jak droższe kontrolery z serii DDJ czy odtwarzacze CDJ i XDJ. Biorąc pod uwagę, że jeszcze całkiem niedawno kontrolery marki Pioneer reklamowane jako produkty dla początkujących wyglądały jak dziecięce zabawki (mowa tu zwłaszcza o pierwszych modelach z serii DDJ-WeGO), jest to bez wątpienia krok w dobrym kierunku. Dzięki temu osobom, które zaczęły swoją przygodę z miksowaniem muzyki od DDJ-400, łatwiej będzie w przyszłości przesiąść się na bardziej rozbudowane urządzenia.

DDJ-400 trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a jego cena wyniesie $259. W zestawie z kontrolerem otrzymamy licencję na Rekordbox DJ. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.