Dadamachines zapowiada Composer Pro – rozbudowane połączenie sekwencera, kontrolera MIDI i grooveboxa

Podczas tegorocznej edycji targów Superbooth firma Dadamachines zaprezentowała prototyp swojego nowego urządzenia, noszącego nazwę Composer Pro.

Composer Pro na pierwszy rzut oka bardzo przypomina kontroler Ableton Push 2 (a także, choć w nieco mniejszym stopniu, stację roboczą Akai Force), głównie ze względu na podobne rozłożenie elementów na górnym panelu. Urządzenie to ma jednak zgoła odmienne przeznaczenie. Podczas gdy głównym zadaniem Push’a jest sterowanie oprogramowaniem zainstalowanym na komputerze, Composer Pro został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o współpracy ze sprzętowymi narzędziami do tworzenia muzyki elektronicznej, takimi jak syntezatory, samplery czy automaty perkusyjne. Za jego pomocą będziemy mogli kontrolować do szesnastu urządzeń jednocześnie, podłączonych do niego za pomocą złączy MIDI lub USB.

Composer Pro będzie mógł też funkcjonować jako w pełni samodzielny groovebox, wyposażony we własne cyfrowe instrumenty i efekty oraz wbudowany interfejs audio. Jak na razie twórcy nie ujawnili jeszcze zbyt wielu szczegółów na ten temat, jednak wiadomo już, że wśród pokładowych instrumentów znajdzie się m.in. popularny open source’owy projekt ORAC. Użytkownicy będą też mogli instalować w pamięci urządzenia własne instrumenty i efekty stworzone w środowisku Pure Data.

Composer Pro trafi do sprzedaży latem tego roku. Cena urządzenia nie została jednak jeszcze ujawniona. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Dadamachines.