Nadchodzi Traktor Kontrol D2 – kolejny kontroler z wbudowanym ekranem

d2Osoby, które dziś w nocy oglądały transmisję z konferencji WMC wiedzą już dobrze o tym, że plotki dotyczące nowego kontrolera od Native Instruments okazały się być prawdą. Urządzenie, którego dwa egzemplarze widać na powyższym zdjęciu najprawdopodobniej będzie nosić nazwę Traktor Kontrol D2. I chociaż jak na razie brak oficjalnych szczegółów dotyczących sposobu w jaki będzie ono działać, to wygląd i rozmieszczenie poszczególnych elementów są tu na tyle wymowne, że większość użytkowników programu Traktor od razu domyśli się „z czym to się je”.

Traktor Kontrol D2 to (w dużym uproszczeniu) nic innego jak pojedyncza sekcja odtwarzacza „wycięta” z modelu Kontrol S8 i wszystko wskazuje na to, że właśnie w ten sposób będzie się on zachowywać. Osobiście uważam takie rozwiązanie za świetny pomysł, gdyż pozwala ono wzbogacić nasz setup o wyświetlacz(e) bez konieczności kupowania drogiego, dużego kontrolera All-In-One, takiego jak wspomniany S8, NV czy XDJ-RX. Fakt ten docenią z pewnością zwłaszcza użytkownicy gramofonów i systemów DVS, którzy dzięki jednemu urządzeniu otrzymają nie tylko ekran (a co za tym idzie, możliwość ograniczenia bądź nawet rezygnacji z wpatrywania się w monitor laptopa) ale też pady i inne elementy, dające pełną kontrolę nad Remix Decks i innymi funkcjami programu Traktor.

Niestety, tak jak już wspomniałem szczegóły takie jak konkretny zestaw funkcji kontrolera (w tym informacja, czy będzie działać on jako standardowy kontroler MIDI czy też może jako HID zarezerwowany wyłącznie dla programu Traktor) oraz jego cena i data premiery pozostają na razie tajemnicą. Osoby, które przegapiły wczorajsze występy podczas WMC mogą zobaczyć D2 w akcji korzystając z poniższego odtwarzacza.