Traktor Kontrol D2 już dostępny w sklepach

Kontrol D2Traktor Kontrol D2, będący obecnie najmłodszym dzieckiem firmy Native Instruments, po raz pierwszy zaprezentowany został pod koniec marca i od razu wzbudził spore zainteresowanie wśród użytkowników programu Traktor. Dziś kontroler ten trafił wreszcie oficjalnie do sprzedaży.

Krótkie przypomnienie dla osób, które nie spotkały się wcześniej z tym modelem: Traktor Kontrol D2 to po prostu pojedyncza sekcja odtwarzacza wycięta z kontrolera Traktor Kontrol S8 i wyposażona w składane nóżki umożliwiające dopasowanie jej do wysokości standardowych mikserów DJ-skich. Najważniejszym elementem wyróżniającym D2 na tle konkurencji jest więc kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, potrafiący w wielu przypadkach skutecznie zastąpić ekran komputera. Urządzenie te pozwala nam na obsługę czterech wirtualnych odtwarzaczy programu traktor (w tym również Remix Decks oraz zapowiedzianych niedawno Stem Decks), biblioteki oraz takich funkcji jak punkty Cue, pętle i efekty. Z tyłu kontrolera znajdziemy zaś wbudowany Hub USB pozwalający na podłączenie dwóch dodatkowych urządzeń. Wszystko to sprawia, że Kontrol D2 stanowi ciekawe rozwiązanie dla użytkowników programu Traktor, którzy chcieliby dodać do swojego setupu kontroler wyposażony w wyświetlacz, ale którym nie uśmiecha się zakup znacznie większego i droższego S8.

Traktor Kontrol D2 wyceniony został przez producenta na 499 euro, jednak szybki przegląd cen w polskich sklepach DJ-skich wskazuje na to, że można go u nas nabyć odrobinę taniej. Więcej informacji na temat kontrolera znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Native Instruments.