Steinberg prezentuje Cubase Elements 7

Cubase Elements 7, czyli tak zwana „edycja startowa” najnowszej odsłony programu Cubase, przeznaczona dla początkujących lub mniej wymagających użytkowników, trafiła w końcu oficjalnie do sprzedaży, ponad pół roku po premierze dwóch „większych” wersji (Cubase 7 i Cubase Artist 7). Od swoich starszych braci różni się ona rozmaitymi ograniczeniami, chociaż trzeba przyznać, że jest ich dużo mniej niż w „edycjach startowych” konkurencyjnych programów. Cieszy jednak fakt, że posiada ona niemal wszystkie nowości wprowadzone w najnowszej odsłonie tego D.A.W.

Cubase Elements 7 posiada więc całkiem nowy, bardziej rozbudowany wirtualny stół mikserski, całkiem przyzwoity zestaw efektów (w tym efekty stworzone z myślą o gitarzystach) i wirtualnych instrumentów, oraz nową funkcję Chord Track, ułatwiającą budowę akordów i tworzenie harmonii. W Cubase Elements 7 znajdziemy więc wszystko co niezbędne do rozpoczęcia przygody z tworzeniem muzyki za pomocą komputera. Co ciekawe, do programu dołączono również ponad dwie godziny materiałów instruktażowych w jakości HD.

Jeśli zaś chodzi o ograniczenia to dotyczą one głównie bardziej zaawansowanych funkcji, oraz ilości ścieżek, chociaż w tym przypadku ograniczenia są na tyle małe (np. 48 ścieżek audio i 64 MIDI), że większość użytkowników i tak ich nie zauważy. Cubase Elements 7 nie posiada również efektów MIDI oraz niektórych spośród wtyczek znajdujących się w „pełniejszych” wersjach. Porównanie wszystkich edycji Cubase 7 znajdziecie tutaj.

Cubase Elements 7 kosztuje obecnie 99.99 euro i można je nabyć na stronie producenta. Osoby które kupiły poprzednią edycję programu po 15 kwietnie bieżącego roku mogą dokonać bezpłatnej aktualizacji do wersji oznaczonej numerem 7.