CTRLCap – miniaturowy kontroler w nakładce na fader

Wymienne nakładki na fadery zwykle stanowią wyłącznie element kosmetyczny, pozwalający urozmaicić nieco kolorystykę posiadanego przez nas sprzętu. W przypadku nakładki CTRLCap sytuacja wygląda jednak nieco inaczej.

Wspomniane akcesorium kryje w sobie bowiem niewielki kontroler rozpoznający siłę nacisku i zamieniający ją na odpowiednie komunikaty MIDI. Takie rozwiązanie umożliwia sterowanie różnymi parametrami wybranego oprogramowania poprzez ściskanie fadera, co powinno przypaść do gustu zwłaszcza turntablistom, którzy mogą dzięki niemu np. sterować efektami bez odrywania ręki od crossfadera. CTRLCAP łączy się z komputerem bezprzewodowo za pomocą dołączonego odbiornika USB. Wbudowany akumulator pozwala nawet na osiem godzin pracy.

Podstawowy zestaw CTRLCap, składający się z jednego kontrolera i jednego odbiornika, kosztuje 129 euro i można go nabyć na oficjalnej stronie producenta. W sprzedaży dostępne są też zestawy posiadające większą liczbę nakładek oraz pojedyncze nakładki i odbiorniki.