Ctrl X – kontroler do sterowania wirtualnymi syntezatorami

Firma Miclop rozpoczęła niedawno kampanię w serwisie Kickstarter, mającą na celu zbiórkę funduszy na rozpoczęcie produkcji kontrolera Ctrl X, zaprojektowanego z myślą o sterowaniu różnymi wirtualnymi syntezatorami.

Ctrl X to kontroler wyposażony w duży ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości oraz zestaw pokręteł i przycisków funkcyjnych. Jego twórcy przygotowali gotowe mapowania dla kilkunastu popularnych wtyczek, takich jak Massive, Omnisphere, Serum czy Diva, jednak użytkownicy będą mogli również przygotowywać własne za pomocą dołączonego edytora. W zestawie z Ctrl X znajdziemy też nienazwany jeszcze wirtualny syntezator, zaprojektowany od podstaw z myślą o współpracy z tym urządzeniem. Kontroler będzie też mógł pełnić rolę sekwencera, sterującego nie tylko wtyczkami, ale też sprzętowymi syntezatorami lub modułami brzmieniowymi (twórcy nie ujawnili jeszcze jednak liczby i rodzaju dostępnych złączy, więc może się okazać, że będzie to wymagało korzystania z dodatkowych przejściówek lub interfejsu MIDI).

Ctrl X znajduje się obecnie na etapie zbiórki funduszy za pośrednictwem platformy Kickstarter. Najniższa możliwa cena przy zakupie w przedsprzedaży wynosi 299 euro. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i twórcom uda się zebrać potrzebną kwotę, pierwsze egzemplarze kontrolera trafią do nabywców w lutym 2019 roku.