Androidowy Cross DJ otrzyma wsparcie dla kontrolerów MIDI

Cross DJ AndroidSystem Android dawno już przegrał swoją walkę o popularność wśród muzyków. Winą za ten stan rzeczy najczęściej obarcza się duże problemy z latencją, ale swoje trzy grosze dołożyły też ogromna fragmentacja i brak zainteresowania ze strony deweloperów. Firma MixVibes postanowiła jednak spróbować swoich sił na tym nieprzyjaznym gruncie, czego efektem była mobilna wersja programu Cross DJ. Teraz wspomniana aplikacja doczekała się poważnej aktualizacji, która wprowadziła między innymi wsparcie dla kontrolera U-Mix Control Pro.

Możliwość współpracy z mało popularnym kontrolerem nie jest wprawdzie cechą, która mogłaby przekonać do korzystania z aplikacji osoby nastawione sceptycznie do Androida. Twórcy zapewniają jednak, że jest to dopiero pierwszy krok na drodze do stworzenia w pełni profesjonalnej aplikacji DJ-skiej na ten system. Następne aktualizacje najprawdopodobniej przyniosą więc ze sobą wsparcie dla kolejnych urządzeń (warto pamiętać o tym, że wersja na iOS oferuje wsparcie dla dziesięciu modeli, wśród których znajdziemy między innymi Pioneer DDJ-WeGO, Numark Mixtrack Pro 1/2 i iDJ Live). Warto też wspomnieć o tym, że najnowsza wersja wprowadziła również możliwość współpracy z serwisami Mixcloud i Soundcloud.

Aplikacja Cross DJ dostępna jest do nabycia w sklepach Google Play i App Store, gdzie kosztuje odpowiednio 30,66 zł i 3,59 euro.