Air prezentuje Creative FX Collection Plus

AIR%20-%20Creative%20Collection%20Plus%20-%201200x750%20-%2072dpi-rgb[1]Marka Air Music Technology obecna jest na rynku od ponad dziesięciu lat (pierwotnie należała do firmy Avid, jednak w 2012 została wykupiona przez inMusic). W tym czasie zdążyła ona wydać na świat całkiem pokaźną liczbę wtyczek, jednak część z nich była dostępna wyłącznie dla użytkowników Pro Tools. Pakiet Creative FX Collection Plus po raz pierwszy pozwala nabyć je w wersjach AU/VST.

W skład zestawu wchodzi 28 wirtualnych efektów, wśród których znajdziemy między innymi różnego rodzaju pogłosy, kompresory, filtry i equalizery. Wszystkie wtyczki oferują pełną integrację z oprogramowaniem VIP, z którego korzystać będą nowe klawiatury firm Akai, Alesis i M-Audio (również należących do inMusic). Pierwsze 20 z nich to efekty, które do tej pory dostępne były tylko w formacie AAX. Są to:

AIR Chorus
AIR Ensemble
AIR Flanger
AIR Multi-Chorus
AIR Phaser
AIR Reverb
AIR Non-Linear Reverb
AIR SpringReverb
AIR Multi-Delay
AIR Dynamic Delay
AIR Frequency Shifter
AIR Stereo Width
AIR Distortion
AIR Fuzz-Wah
AIR Lo-Fi
AIR Enhancer
AIR KillEQ
AIR Vintage Filter
AIR Filter Gate
AIR Talkbox

Pozostałe 8 wtyczek to nowości zaprojektowane specjalnie z myślą o pakiecie Creative FX Collection Plus:

AIR Pumper
AIR Spectral
AIR Diffusor Delay
AIR Tube Drive
AIR Compressor
AIR Maximizer
AIR Parametric EQ
AIR Saturation Filter

Pakiet Creative FX Collection Plus wyceniony został na $149,99. Użytkownicy programu Pro Tools posiadający już pierwsze dwadzieścia wtyczek wchodzących w skład zestawu mogą zaś dokupić pozostałe osiem za $49,99. Więcej informacji na temat zestawu znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Air Music Technology.