Haken Audio zapowiada ContinuuMini – kompaktową wersję nietypowego elektronicznego instrumentu

Continuum Fingerboard był jednym z pierwszych popularnych instrumentów elektronicznych pozwalających kontrolować parametry każdego dźwięku z osobna poprzez nacisk i ruch palców. Podczas tegorocznej edycji targów Superbooth firma Haken Audio zapowiedziała jego nową, pomniejszoną wersję, noszącą nazwę ContinuuMini.

ContinuuMini różni się od swojego poprzednika przede wszystkim rozmiarem i budową dotykowego panelu służącego do sterowania instrumentem. Podczas gdy Continuum Fingerboard dostępny jest w wersjach 8 i 4 oktawowych, jego młodszy brat będzie obejmował 2,5 oktawy. Elastyczną membranę zastąpi tu zaś ruchoma płytka. W związku z uproszczoną konstrukcją nowy model będzie oferował nieco mniejsze możliwości w zakresie modulowania brzmienia. Tyczy się to przede wszystkim mniejszej czułości na nacisk oraz ograniczeń związanych z polifonią. Mimo iż instrument posiada wbudowany polifoniczny silnik brzmieniowy, panel dotykowy będzie działać jak w instrumencie monofonicznym, pozwalając wyzwalać i modulować tylko pojedyncze dźwięki (polifonię da się więc uzyskać tylko przez granie dźwięków z długim czasem wybrzmiewania, pedał sustain lub sterowanie instrumentem za pomocą zewnętrznego kontrolera lub sekwencera). ContinuuMini będzie też mógł oczywiście funkcjonować jako kontroler MIDI (niestety, tylko za pośrednictwem złącza USB).

Firma Haken Audio planuje rozpocząć latem kampanię w serwisie Kickstarter, mającą na celu zbiórkę funduszy na rozpoczęcie produkcji ContinuuMini. W trakcie jej trwania będzie można zamówić egzemplarz w przedsprzedaży w cenie 549 dolarów. Standardowa cena instrumentu wyniesie zaś najprawdopodobniej około 899 dolarów.