Conductr 2 – iPad jako kontroler programów Ableton Live i Traktor Pro

Conductr 2Pierwsza wersja aplikacji Conductr, pozwalającej przekształcić iPada w rozbudowany kontroler programu Ableton Live, przez długi czas nie mogła wyjść z cienia konkurencyjnego TouchAble. Wiele wskazuje jednak na to, że jej najnowszemu wcieleniu uda się dotrzeć do znacznie szerszego grona odbiorców.

Wszystko za sprawą genialnego w swojej prostocie pomysłu twórców, polegającego na dodaniu do aplikacji drugiego trybu działania przeznaczonego do kontroli programu Traktor Pro 2, co nie tylko zwiększa jej wszechstronność, ale też znacznie poszerza grono potencjalnych nabywców. Nowy wirtualny kontroler składa się z trzech modułów: miksera, efektora i odtwarzacza, dających dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji programu Traktor. Ich działanie zaprezentowano całkiem przejrzyście w trzech krótkich nagraniach wchodzących w skład poniższej playlisty.

Moduły służące do obsługi programu Ableton Live zasadniczo pozostały bez zmian w stosunku do poprzedniej wersji. Nadal znajdziemy tu więc moduły Mixer, Clips, Master (obsługujący m.in. sekcję transportu i tempo), User (dostępny w kilku różnych wariantach i pozwalający kontrolowac wybrane przez nas parametry wtyczek), oraz Claydr Midi Keyboard. Również dla nich przygotowano serię krótkich, rzeczowych filmów instruktażowych, które znajdziecie na playliście poniżej.

Aplikacja Conductr 2 dostępna jest do pobrania za darmo w internetowym sklepie App Store, jednak jej podstawową wersję należy traktować raczej jako darmowe demo. Pełną funkcjonalność odblokowuje się poprzez zakup modułów, które można nabywać pojedynczo (wtedy płacimy tylko za interesujące nas funkcję) albo w pakiecie (odblokowanie wszystkich funkcji programu po nieco niższej cenie).